21 Ocak 2015 Çarşamba

Avon - Only Imagine

Sulu salatalık. Ezilmiş pembe güller. Gül suyu. Su zambağı. Zakkum yaprakları. Paçulinin kuru etkisi. Ilık duştan henüz çıkmış ıslak ten kokusu.

Orta notalara gelindiğinde düşük kaliteli deodorantları andırıyor. Arkalardan gelen kokular tatlı bir şerbet gibi. Su içinde yüzen parçalanmış kararmış çiçekler. Menekşenin dişi kokusu.

Sonlara gelindiğinde koku üst ve ortaların hafiflemiş hali olarak devam etti. Belki de en güzel yanı buydu. Şişesiyle subliminal (bilinçaltı) olarak verilmek istenen mesaj tül-fırfır etekli zıpçıktı bir kızın, bu parfümle kendini neşeli ve seksi hissetmesidir...

Pozitif:
1) Uygun fiyatı.
2) Sinek ilacı olarak kullanılabilir.

Negatif:
1) Bir edp'ye göre kalıcılık yerlerde.
2) Çöpte bulsam üzerime sıkmam.

Notalar:
Üst: Yeşil elma. (ck: salatalık, gül, su zambağı)
Kalp: Menekşe. (ck: menekşe)
Baz: Misk. (ck: zambak)
Tip: Fresh, Sucul, Çiçeksi, Tatlı.
Cinsi: Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2013

Koku rengi: Beyaz
Referans: Sulu Zambak
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Avon
Doktrin: "Erkekler kadınların ilk aşkı, kadınlar da erkeklerin son aşkı olmak ister." - Oscar Wilde

1 yorum:

  1. Avon ve oirflame serilerinde parfümler tek düze gittiği gibi, kokular feminen'in sanki sürekli çiçeksi kokması gerektiği mantığını işliyor. Aslında klasik görüş yüzünden "kadınlar birer çiçektir. Bunun içinde çiçek gibi kokmalıdır." Unutmamak gerekli ki kaktüs de bir çiçek. :) Bu şekilde tüm kadınlar aynı kokuyor farkında değiller. Avon'un tüm parfümlerinin kokusu birbirine benzer şekilde ama Anosmi 'nin iyi - kötü ya da pahalı - ucuz demeden her çeşit parfümü ele alması ne kadar güvenilir bir site olduğunu bir kez daha bize kanıtlıyor.

    YanıtlaSil