2 Mart 2015 Pazartesi

Scentlinq - Urban Lights

20: Limon kabuğu rendesi. Greyfurt suyu. Hafif calone etkisi. Rezene çayı. Islak çamaşır. Deterjan kokusu.

Hafif kokulu yumuşatıcıyı andırıyor. Son olarak koku diğer Scentlinq'lere çok benziyor. Bu yüzden düşük puan alır mı? Onlara benzemesi Urban Lights'ın kokusunu kötü yapar mı? Yapmaz elbette; ama 24 çeşit ürün ve 24 farklı isimle sunulan kokuların tamamının da farklı olması gerekmez mi? Bir marka 24 çeşit parfüm yaratsa ve çoğu kokular birbirine benzese 24 adet koku olmasının ne önemi kalır ki! O markanın yalnızca ticari kaygı ile bu işe giriştiğini düşünmez misiniz?

Pozitif:
1) Şehrin Işıkları olmasa da temiz ve ferah duygular barındıran koku.

Negatif:
1) Scentlinq Serisi'ndeki birçok kokuya öykünmeler bariz.

Tip: Fresh, Oryantal, Baharatlı, Gurme, Çiçeksi, Meyveli, Pudralı, Tatlı.
Koku rengi: Turkuaz
Kullanım Alanları: Oteller, Havuz Kenarları, Kuaför Salonları, AVM Tuvaletleri.
Doktrin: "Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere." - Albert Einstein

2 yorum:

  1. tasarım kokularda daha başarılıdırlar diye düşünüyordum ama koku orgları çok kısıtlı görünüyor. eğer bu seriden harmanlanarak çıkacaksa yine çok benzer bir iş olacaktır. ya da bir markanın taklit kokusunu sunacaklar. büyük paralara malolunca büyük oluyor beklenti

    YanıtlaSil
  2. Scentlinq kokularını her ne kadar kaliteli firmalar kullanıyor olsa da koku çeşitliliğinin bu kadar fazla olup da bir bu kadar eşdeğer gitmesi neden o mağazalarında benzer koktuğunu kanıtlıyor. Firmanın aslında biraz da bu sektörde az sayı da rakibi olması avantaj sağladığı gibi ticaret amaçlı hale gelmesine neden olmuş. Bu sebep ile kendilerini geliştirmek yerine aynı düzeyde kokular yapmak işi kolaylaştırmış. Firmaları da "el mahkum" durumuna getiriyor biraz da; kalan 14 scentlinq kokusunun da bariz bir farklılık göstereceğini artık düşünmüyorum. Anosmi 'nin ne kadar adil ve objektif olduğunu düşünürsek yalnızca Scentlinq - Green Tea&Lemon Grass ve Scentlinq - Adoration haricinde göze çarpan olmadı. Bekleyelim belki de bizi scentling de hayal kırıklığına uğratacak kokular vardır sırada.

    YanıtlaSil