25 Mart 2015 Çarşamba

Kokucuk - Jonquille

41: Kadife gibi yumuşak bir koku fulya. Bu çiçeğin kokusunu dışarıda duysam tanıyamazdım. İlk bir dakikası çiçekçiden aldığınız çiçeğe, parlasın ve daha canlı görünsün diye sıkılan yapay spreyleri andırıyor. Onuncu dakikada kokusu sümbülü andırıyor. Bergamot gibi hafif, yumuşak-ekşi bir kokuyla desteklenmiş.

Otuzuncu dakikada "Pembe begonvili andırıyor." desem yalan söylemiş olmam. Bir saat sonra rengarenk begonvillerin karışık kokusunu andırıyor. Kalıcılık ve fark edilirlik iyi seviyede. Kokuyu "feminen" olarak belirliyorum.

Pozitif:
1) Açılışı ve ilk bir saatteki renk değişimleri müthiş.

Negatif:
1) Her zamanki kalıcılık sorunları.

Konsantrasyon: Eau de Toilette
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2010
Cinsi: Feminen
Parfümör: Vedat Ozan
Koku rengi: Sarı
Doktrin: "Mutlu olmak için uğraş vermelisiniz. Mutluluğa; iş, para ya da aşkla ulaşılmaz. Mutluluk sizinle kendiniz arasındaki bir duygudur." - Rufus Wainwright

1 yorum:

  1. Anlaşılıyor ki kokuları eşdeğere yakın çıkarmada kokucuk gerçekten başarılı. Kokucuk için kalıcılık ne kadar önemli bilinmez. Çünkü sitesine girip baktığımda daha çok bu işle ilgilenecek ya da ilgilenen kişilerin kokuları iyi ayırt edebilmesi için tasarlanmış gibi gözüküyor. Yine de başarılı buldum ve anosmi öylesine öz bir şekilde yazıyor ki kokuyu o anda hissedebiliyorsunuz. Teşekkürler.

    YanıtlaSil