26 Mayıs 2015 Salı

Buhara - Beyaz Misk

01: Yoğun ve alkolsüz olduğu için açılışı ağır ve yavaş dağıldı. Kokunun kolumdan burnuma ilerlerken geçirdiği süre kırk saniye. Pudralı kokusuyla sıvısı kolumda yağ gibi parlıyor. Sıvı deterjanı andırıyor. On beşinci dakikada güzel bir menekşe kokusu. Koku genelinde yumuşak akıyor.


İki saat sonra yeni yıkanmış çamaşır gibi kokuyor.

Üç, dört saat aralığında kolumdan silindi. Nasıl kullanılır bilemedim. Bu koku kadına daha çok yakışacak. Erkeğe göre çok yumuşak yapıda.
Pozitif:
1) Hacı misi diye tabir ettiğimiz esanslardaki yoğun acılığı barındırmayan yumuşacık bir koku.

Negatif:
1) Sessiz, sakin. Az daha baskın olmasını beklerdim.
2) Oldukça hafif, daha kalıcı olmalıydı.
Cinsi: Feminen
Koku rengi: Beyaz
Doktrin: "Masrafa deymez." - Ahmet Mahmut Ünlü

3 yorum:

  1. Sabah sbah alttaki yazıyı okuyup anlayana kadar zaman geçti şimdi cübbeliyle birlikte karnımı tutarak gülüyorum, arkadaş pişkinliğe bak cahil diyor. Al birini vur öbürüne.

    YanıtlaSil
  2. "... ne cahil adamsın, salaklar, belki de zannediyorlar ki..." ne kadar doğal, ne kadar saygılı bi cübbeli hocamız var, ohh şükür yarabbim =) Sabah sabah iyi geldi bu video...  Stand-up izledim sanki. Cem Yılmaz'ın cübbe giymiş hali gibi vesselam =) Muhabirin, hocamızın dediklerini anlatışındaki kibarlığına da ayrı güldüm. Beyaz misk kokulu sayfadan dede komikliğinde dinle ilgili bi video, çok iyi geldi şu saatlerde, büssürü bilgi topladım...

    YanıtlaSil
  3. sınırsız şekilde gelişmeye müsait bir insan beyni olduğu sürece, gericilik daima ezilecektir. (Del Vechio)

    YanıtlaSil