18 Nisan 2015 Cumartesi

Solo - Loewe

Sulu limonla kuru otlar karışık geldi. Lavantalı acı haline burun kıvırmaktan kendimi alamıyorum. Kakule ardından gelen kakule ekşiliği. Çok ekşi bir açılış oldu.


Orta notalara gelindiğinde odunsu tütsü ve muhtelif koyu reçineler. Domatese asıl kokusunu veren yeşil dalları gibi kokuyor. Çınar ağacı odunları, selvi ağacı biberleri. Kuru
dallar, kekik ve kuru nane. Üst notaların ilk yirmi saniyesi karşılaştığım çoğu element şu an yanımda. 

Sonlara gelindiğinde ortalardan pek de farklılık göstermediğini görüyorum. Opoponax reçinesiyle tatlı tütsüye döndü azcık. Tatlı kahve kokusu. 

Pek sevilecek koku değil Loewe. Hatta itici... Kalıcılık iyi, agresiflik orta. Koku kalitesi designer ve niş arasında. Ömrünü sert ve kuru otların arasında beyhude harcayan yabani bir hayvan gibi...

Pozitif:
1) Kalıcılığı oldukça iyi.
2) Dördüncü saatte ortaya çıkan harika odunsular ve sonlarda gelen tatlılık olmasa 2*'ı basmıştım.

Negatif:
1) Her şirinliğinize karşın kendini sevdirtmeyen hırçın bir çocuk gibi.
Notalar:
Üst: Lavanta, Mandalina, Bergamot, Limon, Guava meyvesi, Kekik, Biberiye, Kaşmir ahşap, Paçuli, Costus bitkisi. (ck: limon, lavanta, kakule)
Kalp: Aldehitler, Hindistan cevizi, Tarçın, Pembe biber, Nane, Kimyon, Anason, Mandalina(ck: kuru otlar, tütsü, reçineler, selvi, çınar, kekik, kuru nane)
Baz: Amber, Misk, Meşe yosunu, Vanilya, Odunsular. (ck: opoponax, kahve)
Tip: Ekşi, Narenciyeli, Aromatik, Baharatlı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2004
Koku rengi: Açık Sarı
Referans: Ekşi Çalılık
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Solo
Doktrin: *"Kim çok bağırırsa, söz onun olacak; ama kısa bir süre için." - Bilinmeyen

4 yorum:

 1. Gerçekten harika ve eğlenceli bir hikaye... Sıradışı cümlelerin komikleştirilmiş yanlarına çok güldüm =) Bilginin yanında gülmek, katmanlı birer hazza dönüşüyor. Bloğun asıl amacı parfüm yorumları ise en objektif şekilde karşımızda ve ek olarak da her seferinde farklı moda sokan birbirinden güzel hikayeler... fotoğraflar... şarkılar...
  Verilen emek yok sayılamaz, emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. yine farklı bir anlatım ile farklı düşünceler oluşturacak bir hikâye. anlatım tarzında eğlenceli kısımlar olduğu kadar aslında İzmir'in belli saatten sonraki diğer yüzü asıl gerçekleri ortaya çıkıyor. peki bu o.. pu ve travestilerin içinde gerçekten başka bir hayat yaşamak isteyen yok mu? bence var ama bazı koşullar öylesine sert ki hele ki şu anki Türkiye 'de bırakın bizi insan gibi yaşamak isteyenlere dahi izin verilmiyor.

  YanıtlaSil
 3. solo loewe yorumunuz çok merak ediyodum. Belki tamamen tesadüf ama isteğimi 3 gün sonra cevaplamış oldunuz...teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Gazoz sen bizim her seyimizsin ;)

  YanıtlaSil