6 Eylül 2015 Pazar

Kokucuk - Muguet

10: Müge çiçeği yorumlama. Yumuşak ve biraz tatlı müge çiçeği ile açıldı.


1. saatte vanilyalı yoğurt gibi kokuyor... Müge kokusunu tanımıyorum. Çok güzel çiçekler hissediyorum. Kokular net ve temiz.
Pozitif:
1) Çiçeksiliği net ve pürüzsüz.

Negatif:
1) Kalıcılık.
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2010
Cinsi: Unisex
Parfümör: Vedat Ozan
Koku rengi: Beyaz

Doktrin: Acı duyabiliyorsan, canlısın... Başkasının acısını duyabiliyorsan, insansın... - Tolstoy

2 yorum:

  1. Kokucuk şu son iki incelemede gayet güzel bir çizgi taşıyor. Parfüme yakınlık derecesinde kokuları ve kalıcığı yakalaması başarılı.
    Anlamadığım vanilya kokusuna ve çiçek kokularına olan rağbet. Acaba vanilyanın faydalarından dolayı mıdır?
    (Vücuda kuvvet verir. Cinsel gücü ve isteği arttırır. Sinirleri yatıştırır ve bunalımı gidermeye yardımcı olur.) ee hadi bu bundan dedik, çözdük olayı. Bakalım yakın zamanda da çiçeklerin kerametini buluruz herhal.

    YanıtlaSil
  2. Görünen o ki bazı kokuları çok net ve o kokunun gidişatındaki düzen oranına önem vererek tasarlıyor Vedat Bey... 'Peki diğer başarı sıkalasının altında kalmış Kokucuk'ların farkı ne?' diye düşünüyor insan... Sanırım bu, tasarı aşamasında kokunun verimliliğine ve meşakatine göre değişiyor ki hâl böyle oluyor. Kendi adıma "Kokucuk" kullanabileceğim bir ürün değil açıkçası (tek element kokuları tercih etmediğimden) fakat Vedat Ozan'ın başarı göstermesi arzuladığım ve görmek istediğim güzel bir sonuç olacaktır. Çoğu "Kokucuk" da başarı çıtasının üzerinde diye öğrendik, sayende anosmi... (Çok kiyifli)

    YanıtlaSil