3 Eylül 2015 Perşembe

Kokucuk - Oudh

25: Öd Ağacı incelememizde. Küçükken yediğim tatlı siyah çaya doğranmış bayat ekmekler gibi kokuyor. Arkadan gelen asetonsu kokular.

20. dakikada az şekerli amber kokusu. Yağlı bal. Ballı tütün. Tarçınlı donut, kekten akan karamel, kakolu sufleden akan sıvı çikolata. Bu kokuyu sevdim. Çoğu kokucuk güzel açılıp zayıf bitiyorken, Öd orta açılıp harika bitiyor.
Pozitif:
1) Normalde bilinen öd ağacının yoğun kokusunu barındırmasa bile öğreticiliği hoş.
2) Ortalardan sonra karmaşık yapısıyla parfüm gibi davranıyor.

Negatif:
1) Açılış suda seyreltilmiş öd gibi kokuyor.
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2010
Cinsi: Unisex
Parfümör: Vedat Ozan
Koku rengi: Karamel

Doktrin: "Hayatın amacı mutlu olmak değildir; bir işe yaramak, yaşamış olmamızın bir fark yarattığını hissetmektir." - Leo Rosten

2 yorum:

  1. Kokucuk'u tebrik ederim. Sevdiğim kokulardan biri olan öd kokusunu gerçekten parfüm olarak duyumsatabilmiş. Sevimli hayvanımızda o kadar sevmiş olmalı ki öd ağacının yaprağını yediği izlemini yarattı bende.

    YanıtlaSil
  2. "Kokucuk"lar  iyi değerlendirme aldıkça Vedat Ozan'ın işinde ne kadar titiz davrandığını ortaya koymuş oluyorlar, sayende...
    "Kokucuk - Oudh" için 4 yıldız tekabülünde duran yeni eklenmiş parfüm şişeli değerlendirme sembolleri, çok yaratıcı bir şekilde sevimli görünüyorlar. Her geçen zamanda yeni fikirler görmek göz zevkini zenginleştirmek adına çok güzeller.
    Yuppiii Anosmiiii...

    YanıtlaSil