26 Ekim 2015 Pazartesi

Givenchy - Pi Neo

Asitli, klorlu sularla açıldı. Bu sucul kokuda dipten gelen bayat ütü suyu ve geniz yakan klor etkisi burun büküyor. Su kokularının altında tatlı-kuru otlar.

Orta notalara gelindiğinde paçuli ve karabiber ortaya çıktı. Sucul etki yine gözlenebiliyor. Tatlısu balığı gibi kokuyor.

Sonlara gelindiğinde vanilya ve beyaz misk görünüyor.

Pozitif:
1) Sucul kokulara bir alternatif olabilir.
2) Üç notada da farklı kokuyor.

Negatif:
1) Öyle hafif ki...
2) Uzun nota listesini rengarenk kalın kışlık kıyafetler temsil ederse, asıl hissedilenleri de beyaz don ve şambrelle denize giren yağız delikanlı temsil etmeli.
Notalar:
Üst: Anason, Bergamut, Mandalina, Toscanol aroması. (ck: su, kuru otlar)
Kalp: Mersin, Safraleine, Sedir(ck: paçuli, karabiber)
Baz: Cosmone, Paçuli, Vanilya. (ck: vanilya, beyaz misk)
Tip: Sucul, Yeşil, Fresh, Baharatlı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2008
Koku rengi: Mavi
Referans: Tatlı Su
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Francoise Donche
Doktrin: "Bazı politikacılar millet meclisine, bazı politikacılar da hapishaneye giderler. İkisi de aynı şey değil mi zaten?" - Eugene Field

2 yorum:

  1. =) Berdan Mardini beyfendisinin görümcesi olan Betül pardon şapkalı "u"lu Betûl Hanım bir hayli cengaver kişiliğle, bu yaşında birçok değeri kayda geçirmiş tatlı bir hanımcık... Biraz gülümseme biraz da merakla dinletti kendisini görümce Mardini hanımı... Kendisine teşekkür ediyoru. Burada biraz eylencelik serpiştirerek bu tatlı hanımcığı bizlerle buluşturduğun için teşekkürlerin en büyüğü sana anosmi... =)

    YanıtlaSil
  2. İnanıyorum ki çoğu insan bu kadının adını Anosmi sayesinde öğrenmiş oldu. Ülkemizde adı bilinmeyen ve genelde öldükten sonra öğrenilen birçok kadın var. Azmi, zorluklara rağmen pes etmemesi ve çalışkanlığı nitekim başarılı bir şekilde hayatına yansımış bir hanımefendü. Burdan Mardini gerçi börülcesinden feyz almamış emme ee her ailede çıkar bir çürük alma.

    İşi ofiste bırakmak iyi bir kural gibi gözükebilir ama daha da iyi olabilir; çünkü başarıyı arzulayan biri, ayakta olduğu her saat yeni fikirler ve programlar üretiyor olmalıdır. İşi çalışma saatlerinden sonra düşünmemek kulağa iyi gelir fakat farkettim ki bir kere rahatladıktan sonra arkasından iş sıklıkla gelmez.
    John H. Peterson

    YanıtlaSil