5 Kasım 2015 Perşembe

By Kilian - Love Don't Shy

Ne kadar da şekerli açıldı. Şekeri sıcak tavada kaynatıp karamel yapmaya çalıştığınızdaki kokular. Yağlı-şekerli çiçek kokuları; çiçekçide sıkılan kalitesiz spreyler gibi değil. Yoğun portakal çiçeği ama biraz dumansı.

Orta notalara gelindiğinde kaliteli siyah vanilya görünse de şekerli yapışkan yapı yakamızı bırakmıyor. Vişneli-çikolatalı kek gibi kokuyor.

Sonlara gelindiğinde sentetik tatlı yapı peşimi bırakmadı. Ballı puding.

Pozitif:
1) Yok.

Negatif:
1) Öyle tekdüze ki; yoğun şekerle sizi bayar bayıltır.

Notalar:
Üst: Portakal çiçeği, Bergamot, Pembe biber, Kişniş. (ck: şeker, karamel, karışık çiçek kokuları, portakal çiçeği)
Kalp: İris, Yasemin, Gül, Hanımeli. (ck: vanilya, vişne, çikolata)
Baz: Misk, Vanilya, Karamel, Şeker, Labdanum reçinesi. (ck: bal, puding)
Tip: Narenciyeli, Karamelli, Gurme, Vanilyalı, Tatlı.
Cinsi: Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2007
Koku rengi: Bordo
Referans: Yanık Bal
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Calice Becker
Doktrin: "İnsanların kader dedikleri çoğu zaman sadece kendi kendilerine yaptıkları aptal oyunlar." - Arthur Schopenhauer

4 yorum:

 1. Steve Jobs'ın hayatı gerçekten oldukça etkileyici... Stanford Ünivesitesi Konuşmasını bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Gerçek hayatını konu alan JOBS adındaki filmi de beni çok etkilemişti, tekrar tekrar izlemek istemiştim. Gerçek hayatına olan uyumunu tam olarak bilmiyorum ama herkese önerebilirim. https://www.youtube.com/watch?v=pYLq9DA-EI4,
  En güzel sözlerinden biri de ;Küçük başlayın, büyük düşünün.


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmi henüz izlemedim, izleyeceğim. Fragman etkileyici. Teşekkürler. "Some see what's possible."
   Biyografisini de henüz okuyamadım ama Anosmi'de özetini okuduğumdan beri okunacaklar listemde:
   http://www.anosmi.com/2015/03/christian-dior-dior-homme-intense.html#comment-form

   Apple'ın ardındaki diğer Steve, Wozniak da müthiş bir adam... Bu özeti okuduktan sonra onu da biraz dinledim. "Laf lafı açıyor" şeklinde burada bir özet okuyunca, kitap kitap dolaşıyor, bilgi tünelinde buluyor kendini insan. Ne güzel. :)

   Sil
  2. Evet haklısınız, kitap özetleri bizleri cezbediyor hemen hepsini okumak istiyor insan. Bazı alıntılar en heyecanlı yerinde bitiveriyor :)

   Film çok etkileyici ama sonuçta zaman kısıtlı olduğu için özet gibi kalıyor, en güzel yanı ekipten bir çok kişiyi görüyor olmak, daha fazla merak uyandırıyor aslında ve herkesi araştırmak istiyorsun... Biyografisinin çok daha ayrıntılı olduğunu düşünüyorum benimde okuyacaklarım arasında yer alıyor. Teşekkür ederim.

   Sil
 2. Steve Jobs'un kendi yaşanmışlıklarından vermiş oluğu birbirinden faydalı örnekleri, her insanın içinde bir yerlerde saklı duran ışığı ortaya çıkarmayı kamçılıyor adeta. Oldukça etkileyici!.. Klasik yaşam tarzından öte bir bakış açısıyla, klişe tabuların kabuğundan sıyrılarak ilham alınması gereken yaşamın kısa öyküsü... Filmini izlemek farz oldu tabii. Kendi yaşantınızın hikayelerinden parlayan öğreticiliğin benzerini Steve Jons'un yaşantısını paylaşarak, "farklı düşünme ve başarılı olma" empozesiyle büyük yarar sağlıyorsunuz okuyucularınıza... Doktrine de bayıldığımı söylemeden geçemeceğim.
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil