4 Aralık 2015 Cuma

Imaginary Authors - The Cobra & The Canary

Kobra ve Kanarya: Hadi bakalım... Imaginary Authors - Bull's Blood'u andıran viski ile açıldı. Aynı zamanda karabiberli kakule ve kekik. Pis ve siyah sular. Kül benzeri kokularla By Kilian - Cruel Intentions'a göndermeler. İşte ancak bazı parfümler böyle beyninizi hızlı çalıştırarak sizi başka yerlere götürebilir. Sonra da bana Imaginary Authors - Bull's Blood'un dışkı kokan yanlarına neden saygı duyduğumu kimse sormasın. Çok yoğun sert reçineler
kullanılmış. Beyaz tütsü.

Orta notalara gelindiğinde zencefilli deri. Sert bir tatlılık var, enteresan bir koku. Kısa aralıklarla değişiklik gösterebiliyor.

Sonlara gelindiğinde sedir ağacı ve sert odunlar. Odunsuları severim. Güneşte yanmış sundurma gibi kokuyor. Çürük meşe yosunu ile bende sonlandı. Unisex yazmasına aldanmayın; tamamen ticari kaygıdır.
Pozitif:
1) Üç evrede beklenen değişimleri gösterir.

Negatif:
1) Üst ve kalpte çok sert ve zor kabul edilir yanları var.
2) Çok kalite materyal kullanımı ama eşsiz eser değil. Bu tarz koku birçok parfümde denendi.
Notalar:
Üst: Asfalt, İris, limon. (ck: viski, karabiber, kakule, kekik, sert reçineler, tütsü)
Kalp: Deri, Saman. (ck: zencefil, deri)
Baz: Tütün çiçeği(ck: sedir ağacı, sert odunsular)
Tip: Baharatlı, Derili, Pudralı, Odunsu, Dumansı.
Cinsi: Unisex. %70 Maskülen - %30 Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2013

Koku rengi: Kahverengi
Referans: Killi Odun
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Josh Meyer
Doktrin: "Ne kadar çok insanı seversek, asıl sevdiğimiz bir tek kişiyi de o kadar çok ve kuvvetli severiz. Aşk dağıldıkça azalan bir şey değildir." - Sabahattin Ali

7 yorum:

 1. hazine bırakmışsın buraya.

  YanıtlaSil
 2. Doktrin: "Ne kadar çok insanı seversek, asıl sevdiğimiz bir tek kişiyi de o kadar çok ve kuvvetli severiz. Aşk dağıldıkça azalan bir şey değildir." - Sabahattin Ali

  YanıtlaSil
 3. Böyle müthiş bir eseri bizimle paylaştığınız için teşekkürler, emeğinize sağlık...

  YanıtlaSil
 4. Yann Tiersen'in müziği çok güzelmiş...
  Hem nazımda hem nesirde bu kadar iyi yazabilen, keyifle okunan bir kalem olması Sabahattin Ali'nin, ne müthiş... "Ayşe'ye Mektuplar" vardı bir de burada okuduğum, o geldi aklıma... Onu henüz okumamış olanlar okusun derim.
  "Kuyucaklı Yusuf"u okuyalı bir hayli oldu, "Kürk Mantolu Madonna"yı yakın geçmişte okudum. Diğerlerini hemen okumalıyım, hemen... Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Böylesine kaliteli bir parfümün, markanın ek olarak paylaşımına da sözlerin yetersiz kalacağı değerimiz yakışırdı; her şairin, yazarın öykünmesi gereken büyük usta Sabahattin Ali'nin eserleri yakışırdı. Zahmetsizce, birkaç tuşla bu bulunması zor eserleri okuma şansına sahibiz. Kendimle kaldığımda oturup sindire sindire okuyacağım. Emeklerinize sağlık. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. Aşk denen delilik hayatıma girmeden önce nasıldım?
  Bir amaç beslemeden boş deliydim. Aşkın deliliği bile bir başka.:)

  YanıtlaSil