13 Eylül 2016 Salı

L'Occitane - Verveine Menthe

     Sarı limon suyu ve müge çiçeği ile açıldı. Yeşil limon kabuğu kokusu oldukça baskın. Ağzınızda emdiğiniz okaliptüslü ve naneli şekeri çıkarıp kokladığınızda burnunuza vereceği muhtemel serinlik.
     Orta notalara gelindiğinde limonlu tatlı sorbe. Koku parfümden çok kolonya gibi akıyor.
     Sonlara gelindiğinde ortaların zayıflamış hali olarak pek değişiklik gösteremedi. 2-3 saatte yenilenerek bir yeşil limon kolonyası gibi kullanılabilir. Dolayısıyla ismine aldanarak gerçek anlamda nane koklamak için ise alınmayacak bir kokudur.
     Benim Düşüncem XXII/XXIV: Bunu bir yerde okumuştum. Zihnimizi boşaltmak ve dinlenmekle ilgili... Önce kendimizi her şeyden arındırıp, daha sonra sessiz bir yere geçiyoruz. Sonra gözlerimizi yumuyoruz ve işte başlıyor:
     1’den başlayarak rakamları sayacağız ki; örneğin 1 ve 2 arasına bu rakamların düşüncelerin dışında hiçbir şey giremeyecek. Ben 3’e kadar zor saydım. Ya ben bu işi beceremiyorum ya da gerçekten kafam çok dağınık. Evet 10’a kadar sayabilirseniz kendinizi kahraman saymanız mümkün; ancak bir mucize olur ve 20’ye kadar gelebilirseniz, işte o zaman film kopar ve gökyüzüne yükselebilirsiniz.
     "Bazı insanlar hayatı dolu dolu yaşarlar, bazı insanlar da hayatın akıp gitmesini seyrederler. Ama sen hayatı belli bir zamanda belli bir noktada yakalamayı başarırsan işte o zaman harika bir şeyi başarmış olursun."
     Baba: "Ben bir kitapta, beynimizi dinlendirmekle ilgili bir yazı okumuştum." Belli ki bu kitap para kazanmak amaçlı yazılmış, içeriğinde birçok saçmalıkları barındırıyordu. 20’ye kadar saymayı kahramanlık derecesinde düşünebilecek kadar... Kahraman olmak kolay mı?
Yine de bazılarının ilgisini çekebilecek saçmalıklardan bazılarını anlatalım:
1’den başlayarak, en azından 20’ye kadar sayabilseniz, (güya) zihniniz boşalır, kahraman olur ve gökyüzüne yükselmiş gibi de rahatlarmışsınız(?)
     Bence, insan beyni hiçbir zaman boş değildir ve olamaz da. Çünkü, beynin görevi budur. Düşüncelere ne engel olabilir ki? Biz, zaten yaşıyoruz. Zamanı boş yere geçirmeden onu doldurmak elimizde...
Yaşamın Renklerini Koruyalım Kasım 2004 haz®eti
Pozitif:
1) Açılış ve orta notaları çarpıcı. Belki bir kolonyadan hallice.

Negatif:
1) Değişim göstermemek.
2) Düşük kalıcılığı olan.
Notalar:
Üst: Yeşil limon, Greyfurt. (ck: müge, yeşil limon, okaliptüs, nane)
Kalp: Mine çiçeği (Sarı limon gibi kokar), Nane. (ck: limonlu sorbe)
Baz: Sarı odunsular, Misk. (ck: -)
Tip: Yeşil, Fresh, Narenciyeli, Meyveli.
Cinsi: Unisex. %60 Maskülen - %40 Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2013
Koku rengi: Yeşil
Referans: Kabuk Limon
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: L'Occitane
Doktrin: "Bir saat mutlu olmak istiyorsan 
Şekerleme yap.
Bir gün mutlu olmak istiyorsan 
Balık tut.
Bir hafta mutlu olmak istiyorsan 
Tatile çık.
Bir ay mutlu olmak istiyorsan 
Evlen.
Bir yıl mutlu olmak istiyorsan 
Servete kon.
Bir ömür boyu mutlu olmak istiyorsan 
İşini sev." - Konfüçyüs

1 yorum:

  1. Baba'ya katılıyorum.
    Ne mümkündür beyni dinlendirebilmek... Gözlerimizi kapatıp düşüncelerden arınmak istediğimiz anda inadına daha da fazla yoğunlaşıyor ve beynin seni kemirmeye başlıyor. Diğer yandan sürekli aç olma hali, yeni bilgiler öğrenme isteği ile kişinin merak duygusunu da zinde tutuyor. Zaman kısıtlı ne kadar bilgi o kadar tokluk bu yaşamda. Yine de bazı insanlar doğuştan şanslı oluyor. Hiç kullanamadıkları bir bölümü hayatları boyunca da kullanmayı öğrenemiyorlar. Çok fazla gerek de duymuyorlar. Onlar için kafatasının içinde durması yeterli. Amaç boş olsa da, yine de bir boşluğu doldursun kafi. Nasılsa sürü psikolojisi ile yaşamlarını idame ettirebiliyorlar.

    YanıtlaSil