25 Şubat 2017 Cumartesi

Mancera - Lemon Line

Herkesin ilgi duyduğu popüler parfüm Lemon Line, tatlı sarı limonlu kolonyayla açıldı. Biraz yakından koklanırsa yeşil limon kabuğunu da net hissetmek mümkün. Çok dikkatle içimize çektiğimizde hırıltılı ve kuru bir paçuliyi de koklamak mümkün.

Orta notalara gelindiğinde limonlu dondurmaya tatlı beyaz vanilya tozunu serpiştirmişler.

Sonlara gelindiğinde koku beklenenden de hafif kaldığı için nota tanımlamaları yapamıyorum. Malum her koku incelemede 6. saate dayanamıyor.
Pozitif:
1) Limon kolonyasından hallice bir koku arayışındaysanız üzerine atlayın. 

Negatif:
1) Bir limonlu kolonya arasaydık Acqua di Parma işimizi daha kolay görürdü.
Notalar:
Üst: Limon, Portakal, Lavanta. (ck: sarı limon, yeşil limon kabuğu, paçuli)
Kalp: Beyaz çiçekler, Amber, Sardunya. (ck: vanilya)
Baz: Beyaz misk, Meşe yosunu. (ck: -)
Tip: Yeşil, Fresh, Narenciyeli, Odunsu.
Cinsi: Unisex. %60 Maskülen - %40 Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2014

Koku rengi: Yeşil
Referans: Kabuk Limon
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Pierre Montale
Doktrin: "İnsanların birbirini tanıması için en iyi zaman, ayrılmalarına en yakın zamandır.." - Dostoyevski

3 yorum:

 1. "Bil ki, İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Unutma, Yokluğu bir şey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir.”

  Dostoyevski

  YanıtlaSil
 2. Bazen bitişler,kişiyi değil de durumun hazinliğini yansıtır aslında. Kimlikten kimliğe bürünür insan, sonların acısıyla. Bazen yokluğunda daha çok severken insan, bazen bir şeyin olmayışını sever. Bazen tanıdığı için mutlu olurken insan, bazen mutsuzluğunda tanır. Ama bir gerçek var ki; insan gerçekte var olana değil gözünde yarattığına bağlanır. "Tabii ki bir insanı sevebilirsiniz, eğer onu yeterince tanımıyorsanız." Charles Bukowski

  YanıtlaSil
 3. En güzelidir ki aslında her yeni gününde o kişiye ait bir şeyi tanımlayabilmek, anlayabilmek. Çünkü sevmek bunu gerektirir. Anlamaya çalışmak, onun gibi hissedebilmek ve onun düşündüğü gibi düşünmeye çalışabilmek. Zordur, çaba gerektirir, sabır gerektirir. En önemlisi sevgi gerektirir. Çünkü seven bir insan için tanımaya çalışmak, keşfetmeye çalışmak zulüm değildir. Tam tersine yeni bir öğrenimdir. "Hiç kimse başkası için kendini değiştiremez." derler. Ben buna inanmıyorum. Karşındaki insanı tanıdıkça, öğrendikçe farkında olmadan kendini de değiştirirsin aslında. Sadece bunu kabul etmezsin o kadar.

  İnsan bir gizemdir. Eğer tüm zamanını onu çözmekle geçirirsen zamanını boşa harcamış olmazsın.

  YanıtlaSil