6 Mart 2017 Pazartesi

Montale - Dark Aoud

Bozuk ve küflü öd ağacı derinden derinden geliyor. Parfümün oldukça sert, karanlık ve gizemli bir açılışı var. Bunun dışında asetonu andıran ve derinden gelen bozuk alkol kokusuna ısınamadım.

Orta notalara gelindiğinde Tom Ford - Tuscan Leather'dan aşina olduğumuz siyah kösele kokusunu alıyorum. Karabiber yağı. Acı mür reçinesi.

Sonlara gelindiğinde karabiberimsi deriyle son buluyor.
Pozitif:
1) Siyah bir kösele kokusunu yaşamak için ideal parfümdür.

Negatif:
1) Parfüm tüm Montale modelleri gibi az değişiklik gösteriyor.
Notalar:
Üst: Öd ağacı, Sandalağacı, Hint ağacı odunu, Vetiver. (ck: öd, alkol)
Kalp: Karabiber, Safran(ck: kösele, karabiber, mür)
Baz: Amber, Deri(ck: deri)
Tip: Oryantal, Baharatlı, Odunsu, Dumansı.
Cinsi: Unisex. %80 Maskülen - %20 Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2011
Koku rengi: Siyah
Referans: Kara Kösele
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Pierre Montale
Doktrin: "Yanlış kişiden samimiyet beklediğin an, kırılıyorsun.." - Dostoyevski

6 yorum:

 1. İnsanlardan beklentilerimiz insanlara yansıttıklarımız kadar olmalı aslında. Hayattan, ne verirsen onu alırsın kanunu duygular içinde geçerli. "Yanlış kişi" etiketi, bencilliğin parolası olsa gerek. Yanlış olan belki çok başka, belki zaman yanlış, belki doğruları örten kişinin kendisidir yanlış olan. Düş kırıklıkları yaşamak, yaşatmak kolay da yeni bir düş kurmaktır zor olan. Beklentiler dengelenebilir, yanlışlardan doğrular çıkarılabilir ve kırıklıklar giderilebilir aslında.
  "Hepimiz zaaflarla, yanılmalarla yoğrulmuşuz, birbirimizin budalalıklarını karşılıklı olarak hoş görelim, tabiatın ilk yasası budur."
  Voltaire

  YanıtlaSil
 2. Çok az insan da bulunan bir özelliktir. Samimi olmak bir iç açılışıdır. Yalnızca görüleni ise herkes kolayca başarabilir...Çünkü başkalarının güvenini kazanmak için, öz varlığını yansıtmamak kurnazca gizleyişten başka bir şey değildir.
  Oysa, olduğu gibi görünmekten bir şey kaybetmeyeceğini anlayamaz insanoğlu. Sen, sen gibi davran ki; giden bu yüzden giderse zaten kaybeden sen değilsindir. Seni olduğun gibi kabul etmeyendir. Her insanın doğrusu kendisinedir. Önemli olan empati kurarak karşındaki insanın haklı tarafının olup, olmadığını düşünebilmektir. Samimiyet istiyorsan eğer önce samimi olarak dinlemeyi, düşünmeyi ve sevmeyi bilmelisin ki o zaman yaşanılacak olan kırgınlıklar ortadan kalkabilsin.

  Eğer söz söyleyen adam, söylediği şeye samimiyetle inanıyor ve samimiyetle anlatıyorsa, taşlardan mavi çimen çıkardığını iddia etse de, kendisine inanacak kimseler bulunur.
  Dale Carnegie  YanıtlaSil
 3. Siyah kösele veya deri ceket severm de bu öd artık sıkıcı olmaya başladı.Montale bir yana (Zaten öd üzerine çalışıyor.) Designer parfümler artık baymaya başladı (:

  YanıtlaSil
 4. Kalıcılık değeri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Parfümde kalıcılık Edt değerlerine göre bile "orta" seyretti. Bir edp'ye göre zaten düşük.

   Sil
  2. Teşekkürler.Aklımda soru işareti olarak kalmıştı

   Sil