6 Nisan 2017 Perşembe

Lorenzo Villoresi - Piper Nigrum

Turkuaz renkli naneli şekeri dilinizde emdiğinizde aldığınız ıslak tat... Üstteki kokudan diplere indiğimizde gelen ekşi tatlar parfüm piramidine turunç da döşendiğini gösteriyor.

Orta notalara gelindiğinde kuru otlar ve kekik kokuları alıyorum. Opoponax reçinesiyle sıcak, tatlı ve oryantal bir koku yelpazesi sağlanmış.

Sonlara gelindiğinde gri miskle verilen güzel bir hayvansallık görüyorum. Siyah vanilyayı andıran sandal ağacını çok yumuşak ve güzel kullanmışlar.

Parfüm genel olarak hiç rahatsız etmeden kullanıcını güldüren, güven veren bir yapıda. Kalıcılık ve farkedilirlik orta düzeyde seyretti.

Pozitif:
1) Hiç rahatsız etmiyor, bu çok güzel bir şey.

Negatif:
1) Yazıldığı kadar karmaşık yapıda elementi koklayamadık.
Notalar:
Üst: Dereotu, Vahşi Fasulye, Rezene, Nane, Sitrik asitli notalar, Yeşil notalar, İğne yapraklı ağaçlar. (ck: nane, turunç)
Kalp: Karabiber, Kekik, Küçük hindistan cevizi, Elemi reçine, Frankincense, Petitgrain, Karanfil, Biberiye, Baharatlı notalar. (ck: kuru otlar, kekik, opoponax)
Baz: Amber, Storax reçinesi, Benzoin, Peru reçinesi, Mür reçinesi, Atlas sediri, Ağaç yapraklı notalar. (ck: siyah misk, sandal ağacı)
Tip: Yeşil, Fresh, Oryantal, Baharatlı, Tatlı, Odunsu.
Cinsi: Unisex. %60 Maskülen - %40 Feminen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 1999
Koku rengi: Yeşil Kahverengi
Referans: Naneli Reçine
Konsantrasyon: Eau de Toilette
Parfümör: Lorenzo Villoresi
Doktrin: "Acı çekenler ile acı çektirenler aynıdır." - Arthur Schopenhauer

7 yorum:

 1. Bu arabaya sahip olmak isterdim keşke otomatik vites olsa

  YanıtlaSil
 2. Sen de değiştin! Değişmeyen mi var? Sadece delilerle ölüler değişmezmiş.
  Pederin peder olacağına, kaderin kader olsun. :)

  Fotoğraflarla daha da muhteşem olmuş

  YanıtlaSil
 3. Geçmişte yaşanılan deneyimler ve birikimler ile fikirler değişir, düşünceler gelişir. İnsan kişiliğini geliştirebilir ama ana karakteristik özelliklerini değiştiremez. Sen her zaman sen olduğun için sevilensin!

  YanıtlaSil
 4. Kaç hayatta kaç insana değiştin acaba? Bu değiştiğini düşünenler çok çok yeni player ların. Çok toylar, çok cahiller. Gerçek seni hiç tanımamış ve tanıyamayacak olanlar. Oysa kimse kabullenmediğinden bir kere yıkandığı suda bir daha yıkanamayacağını, hep melankolide kayboluyorlar. Şuna bakmalı insan aynı suda yıkanamayabilirsin; ancak su her yıkanışında ya berraklaşır seni aşkla parlatır; yada bulanıklaşır seni kederle karartır. Bu Yüzden doğru nehri seçmek önemli. Ve seçemiyor ki insan diye birşey yok. Sen ne için hazırsan, o da senin için hazır çünkü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tüyleri yanmış minik kuzu merini çöpten çıkarıp koynuna alacak kadar şefkatli, ölüm döşeğinde olan kadının ağlamalarına yanıt vermeyecek kadar katı ve soğuk. :)

   Sil
 5. Tüyleri Yanık 13 yılın eskitemediği kadar yeni ve Pırıl pırıl bir koyuncuk... Ne Önemi var çöpe düşmesinin. Altın Çamura düştüğünde ayarı eksiliyor mu? Ölüm döşeğinde yalnız bıraktıklarınla vermez hayat notunu. Ölüm döşeğindekine bir gram sevap için bile elini uzatan çok olur. Kalpteki gerçek güzellik. Kimsenin göremeyeceği bir çöpe atılmış yüzğne bakılmayacak kadar çirkin olsada onun değerini unutmayıp sahip çıkmaktır

  YanıtlaSil
 6. Ama o bi "MeRRin" 2 "R" ile ☺️✌️😉

  YanıtlaSil