31 Ağustos 2018 Cuma

Alfa (Άλφα) Erkek

Alfa (Α α) (Yunanca: Άλφα, alfa) Yunan alfabesinin ilk harfidir. Türkçe'deki /a/ sesine karşılık gelir. Türkçe alfabe kelimesi de Yunanca'nın ilk iki harfi olan Alfa ve Betadan gelir.

Kadınlar, özgürlük ve bağımsızlıklarını her şeyin üstünde tutan erkeklere gerçekten aşık olurlar. Kadın, erkeğinin kendisine bağlanmasını isterken, bilinçaltında hiçbir kadına asla bağlanmayacak yaradılıştaki erkekleri "gerçek erkek" diye kabul eder. Kadını aşkta perişan eden de işte bu içine düştüğü paradokstur!

Aynı hayvan sürülerinde olduğu gibi, fiziksel egemenliği ellerine geçirenler, cinsel egemenliği de ellerine geçirirler. Siyasi ve ekonomik güç, aynı zamanda daha çok seks demektir. Baskın Adam, Egemen Kişi, Büyük Patron, Sürünün Birinci İti, en çekici erkektir.

Kadınların gözünde üstün olmayan hiçbir erkek, gerçekten üstün değildir. 
Kadınlar ancak kendilerinden daha zeki ve üstün bir erkeğe aşık olabilirler. İnsanlık işte bu yüzden ilerliyor.

*

Alfa Erkek Nedir?
Sürünün lideri, avlarda aslan payını alan ve dişilerin ilk tercihi olan erkeğe "alfa erkek" denir.
Gücü ele geçiren ve onu koruyan erkek, alfa erkektir. Fiziksel ve zihinsel olarak grubun en üstünüdür. İnsanın milyonlarca yıllık evriminden beri bu iş böyledir. Günümüzde bu ilkel genetik kodlama çevresel faktörlere karşın geçerliliğini koruyor.

Eğer tüm hayvani özelliklerimizden sıyrılmış olsaydık tecavüz, cinayet ve hırsızlık suçları tamamen son bulurdu. Ve insanlar birbirleriyle uyum içinde yaşardı.

*

Alfa Erkeğin Özellikleri:
İşlerin yürüyebilmesi için seçilen liderdir.
Doğuştan alfa, veya omega erkeklikten terfi etmiş olabilirler.
Fiziksel ve mental olarak sağlıklıdır ve buna çok özen gösterir.
Hırsları yüzünden ağzı yanan kadınlar ve beta erkekler tarafından nefret edilir.
Alfa erkek, nadir bulunandır ve kadınların ilk tercihidir.
Ancak bir erkeğin yalnızca kadın peşinden koşması onu alfa yapmaz.

*

Kadının Gözünden Alfa Erkek:
Dünyanın çoğunluğunda kadınlar daha değerlidir. Cinselliği başlatan kadındır. Spermleri aldıktan sonra, uzun bir gebelik dönemi ve çocuk yetiştirme görevini üstlenen kadındır. Kadının bu ruh halinde olması ve talebin çokluğu onu şımartır. Erkeğin kadından talepleri bellidir:
Seks ve onu elde etmenin verdiği haz...

Peki kadının talepleri...
Kadın cinselliğe aç ve sevgiye muhtaçtır.

Bir kadınla beraber olmanın yolu, içindeki çocuğu mutlu etmekten geçer. Önce şefkat, ardından iyi bir sekstir. Şefkatle içindeki çocuğu mutlu ederek kandıracak, ardından dışarıdan harika görünen bedene gireceksiniz.

Barış, savaşla elde edilir; kalemle korunur.
Kadın, şefkatle elde edilir, seksle elde tutulur. 

Güçlü yavruların gelecek nesillere aktarılması için büyük bir kısmın elenmesi şart! Sıkı ve kaslı, yakışıklı, varlıklı, zeki kişiler toplum tarafından sevilir. Kadınların bu nadir bulunan erkekleri istemesinden doğal ne olabilir?

Kurtlar sürü halinde yaşarlar. Biz de topluluklar haline yaşıyoruz. Amaçlar aynı... Yemek yemek, barınmak ve üremek. Kurtlar, olaya üremek olarak bakarken biz farklı davranıp sevişmek ve bundan zevk almak haline getirdik.

Kurt sürüleri, hayatta kalmak, yemek ve su kaynaklarına hakim olmak, düşmanlara karşı korunmak ve neslini devam ettirebilmek için bir arada yaşar. Peki sürü içinde denge nasıl sağlanır?
İşte Alfa (Alpha ) Erkek burada devreye girer. Sürü içinde öncelik hakkı onundur. Grubun diğer üyeleri üzerinde otorite kurar. Alfa, dominant karakteriyle sürüye hakim olur.

Dışarıdan gelecek tehlikelere karşı önlem için en yüksek yerde uyur.
Gücünü korumak için avların en besleyici kısımlarını kendine ayırır.
Tüm bu ayrıcalıklar düşünüldüğünde, sürüdeki dişilerin Alfa’nın dişisi olmak istemesi doğaldır. Güçlü ve otoriter bir erkeğe sahip olmak, dişinin gelecek nesillerini güvence altına alacaktır.

*

Alfa Erkeklerin Güçlü Özellikleri
1. Hayatınızın kontrolünü tamamen ele alır. Bir boğayı boynuzlarından yakalayıp yönlendiriyor gibi hareket eder. Alfa erkeği, zaman zaman liderliği kadın aldığında maskülenliğinden hiçbir şey kaybetmez.

2. Sizi sevdiğini her zaman hissettirir. Onun yanındayken güvendesiniz.

3. Verdiği sözün arkasında durur. Son dakika iptalleri endişesine yer yok!

4. Yatak odasında sizi mutlu etmek için her şeyi yapar. Bedeninizi sizden iyi tanır ve yatakta sizi ele geçirip kontrol eder.

5. Alfa erkeklerin çevresinde onu çok seven ve saygı gösteren birçok insan bulunur. İnsanların danışmak ve yardım almak için sık başvurduğu kişidir. Onları odasında ağırlar ve antika fincanlarda kahve içirip püskevit yidirir.

6. Diğer insanlardan ne kadar üstün olursa olsun, bilgi toplar ve sürekli kendini geliştirir.

7. Vücudunu iyi tanır ve kendisine neyin yakışıp yakışmadığını bilir. Renk uyumuna dikkat eder ve son derece şıktır.

8. Öz güveni o kadar yüksektir ki, onaylanmaya ve alkışa ihtiyaç duymaz. Sürekli başında bekleyip onu övmek zorunda kalmazsınız.

9. Çok nadir kıskançlık yapar. Kıskansa bile, kendine güveni sonsuz olduğundan bunu belli etmekten kaçınacaktır. Umutsuz, loser adamlardan değildir o…

10. Sağlığına çok özen gösterir.

*

Alfa Erkeklerin Zayıf Özellikleri
1. Aşırı baskın karakteriyle bazen özgürlüğünüzü kısıtlayabilir.

2. Onun karşısında ağlamanız kendini güçlü hissetmesine neden olur. Bu zevki tatmak için sizi sık sık ağlatabilir. Hayatınızda hiç kimse sizi onun kadar ağlatmamıştır. Ancak hayatınızda hiç kimse de sizi onun kadar mutlu etmemiştir.

3. Zaman zaman kibirli denecek kadar kendini beğenir. Narsist davranışlar sergiler. Üstüne bir efendi kabul etmez ve asla hesap vermez.

4. Çok eşlilikten yana olanları vardır.

5. Kadınlar tarafından sürekli istendiğinden, bazen annesi tarafından şımartılmaya aç bir çocuk gibidir. Bu tutarsızlık sizi yorabilir.

6. Kadınlar genellikle her zaman çekip gidebilecek modeldeki erkeklere vurulurlar. O da bunlardan biridir.

7. Seviyeyi o denli yükseltir ki, onunlayken sorun yok... ama ya biterse... ona benzeyen birini ömür boyu bulamayacağınız korkusu size hayatı zindan eder.

8. İlk hedef sizseniz ve zaman kaybettiyseniz sizi hicrana boğar. Çünkü istedikleri kadında başarısız olacaklarını hissettikleri an hedef değiştirirler. Ve onu kaybedebilirsiniz.


9. Erkekler tarafından tavlanma duygusunu size yaşatmazlar. Çünkü Alfa, kadın tavlamaz, çevresindekilerden birini seçer.

10. Aşırı detaycı ve takıntılı bir kişiliktir. Bu durum bazen sizi sıkıp yorabilir. Çünkü müşkülpesenttir ve sizi de eleştirip utandırabilir.
Doktrin: İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir. - Victor Hugo

5 yorum:

 1. Alfa olduğunun bilincindedir. Fazla tevazu gereksiz kibirdir der; ilgisini çekmeyen, ona bir şey katmayan dostluklardan da ilişkilerden de kaçınır. Kimin onun yanında neden olduğunun bilincindedir, hamlelerini ona göre yapar. Kimin neye ihtiyacı var tabii bunun da. Yine de onu hiç tahmin etmediğiniz bir şekilde gördüğünüzde şaşırmazsınız. Çünkü o an öyle mutludur ve öyle yapmak istiyordur. Verdiği kararlar canınızı acıtsa da bir bildiği var diye düşünürsünüz ki nitekim her zaman haklı çıkar, ona güvendiğinize asla pişman olmazsınız. Başkalarını mutlu ederken mutlu olur, onu o hazzı yaşarken izlemek her iki taraftan daha da mutlu eder sizi. İkna yeteneği çok kuvvetlidir. Yine de sırf canı istiyor diye istemediğiniz bir şeyi yapmanıza sizden önce o karşı çıkar. Aklından neler geçtiğini bilmek için çıldırırsınız. Zeki insanların en önemli özelliği alfa erkek olmaktır. Hayır alfa erkek olmanın en önemli özelliği zeki olmaktır :D Ne kadar aksini iddia eden olsa da günümüzde paradan daha değerli olan tek şey zekadır. Parası olan erkek güç kazanmaz. Güçlü erkek para kazanır. Kadınlar ne kadar güçlü olurlarsa olsun doğalarında hükmedilmek, sahiplenilmek, kontrol edilmek isteği var. Hem zeki, hem yakışıklı, hem zengin, hem kültürlü tek kötü özelliği ağzından ateş çıkaramaması olan birinin varlığına şahit olmak bile olağanüstüyken, bırakın da onu görünce çıplak meme görmüş erkek gibi olmayalım.

  YanıtlaSil
 2. Bahsi gecen alfaa erkegi
  Hayvanlar aleminde doğrudur ancak insanlar aleminde hiçte öyle olmadığını düşünüyorum zira çok örneklerini gördüğümüz paranın esiri olmuş kadınlar galakside bahsettiğiniz alfa erkeğini kendileri olusturmuslardir
  Alfa m yıldızım koçum aslanım kaplanım sırtanım benim taşı siksen suyunu çıkarırsın deyip adı geçen alfa erkeğini baş tacı ederler daha sonra beta erkeğini bulup alfa erkeğinin poposuna tekme furup kuyruguna teneke baglayip terkederler çünkü almak istediklerini alacaklarını almışlardır şekil a-b-ve c de görüldüğü gibi
  Diye düşünüyorum

  Genç sevgili, Ali Ağaoğlu'nu terk etti!
  İş adamı Ali Ağaoğlu ile ilişkisini noktalayan balerin Duygu Su Gülpınar, doğum gününü yeni sevgilisiyle kutladı.

  23 Haziran 2018 Cumartesi 14:47
  Yükleniyor..

  Ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu ile balerin sevgilisi Duygu Su Gülpınar ayrıldı.

  2. Sayfa official hesabının haberine göre, Duygu Su Gülpınar doğum gününü yeni sevgilisiyle beraber kutladı.

  SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

  Duygu Su Gülpınar ve yeni sevgilisi olduğu iddia edilen Bigutay Deligöz Bebek'te çektikleri videoyu sosyal medyadan paylaştı.

  YanıtlaSil
 3. b) Diana'nın evli olduğu dönemden başlayarak birlikte olduğu 5 erkek açıklandı..
  22.11.2007 - 11:50 | Güncelleme: 22.11.2007 - 11:50

  DÜNYA  İngiltere'de Prenses Diana'nın ölüm nedeniyle ilgili Yüksek Mahkeme tarafından açılan soruşturmada, Diana'nın Prens Charles ile evli olduğu dönemden başlayarak birlikte olduğu beş erkeğin isimleri açıklandı. Prenses Diana'nın eski özel sekreteri Michael Gibbins'in dinlendiği oturumda, Kraliyet ailesi ile Prenses arasında, Prensesin özel yaşamı yüzünden çıkan tartışmalar ele alındı.

  c) Halis Toprak’la boşu boşuna evlendim!
  Halis Toprak’la boşu boşuna evlendim!
  Pazar Haberleri
  10 Kasım 2013 Pazar 02:00 - Güncelleme: 11 Kasım 2013 Pazartesi 08:42
  Kendinden 54 yaş büyük işadamıyla 'hayatını kurtarmak' amacıyla evlenen Nazlıcan Tağızade ile Bulgaristan'da konuştuk

  Nazlıcan Tağızade, 17 yaşındayken işadamı Halis Toprak ile evlendi. Bu evliliğin tek amacı, annesi, kardeşi ve kendi hayatını kurtarmaktı. 10 ay süren evliliğin karşılığı aylık 5 bin 800 lira. Bulgaristan’a hukuk okumaya giden ama okul taksitini yatıramadığı için kaydı silinen Nazlıcan, “Boşu boşuna evlendim, çektiklerim de cabası” diyor…

  GİZEM COŞKUNARDA
  gizem.coskunarda@aksam.com.tr

  Çok değil bundan iki yıl önce Türkiye gündemini bir hayli meşgul eden konuydu Halis Toprak ve kendisinden 54 yaş küçük olan eşi Nazlıcan Tağızade. Evlendiklerinde yer yerinden oynamıştı keza boşandıklarında da uzun süre tartışıldı. Halis Toprak’ı suçlu bulanlar da oldu, Nazlıcan için “Ne işi var dedesi yaşında adamla” diyenler de... Bir süre televizyon programlarına katıldı Nazlıcan, yaşadığı yeri gösterdi, başından geçenleri anlattı. Halis Ağa ise hiç konuşmadı; Nazlıcan’a yaptığı bir açıklamadan dolayı hakaret davası açtı ve tazminat istedi. Aslanlı Köşk’ten tek bir çöp bile almadan çıktığını söyleyen Nazlıcan’a 5 bin 800 lira nafaka bağlandı. Ve genç kadın sırra kadem bastı.

  YanıtlaSil
 4. Anlayacağınızinsanlar aleminde nice güç bendee Himen benim diyen alfa erkeği bir

  günümüz türkçesiyle;

  bilmem ki gözlerime nasıl bir büyü yaptı felek
  gözümü kan içinde bırakıp, aşkımı artırdı felek
  arslanlar pençemin korkusundan tir tir titrerken
  beni bir gözleri ahuya esir etti felek.

  orjinalini de yazayım bi bütünlük olsun entryde.

  merdüm-i dîdeme bilmem ne füsûn etti felek.
  giryemi kıldı füzûn, eşkimi hûn etti felek.
  Diye koskoca Sultan Selim gibi şarkılar bestelemiş ve şair olmustur

  YanıtlaSil
 5. Klavyenin azizliğine kaynaklanan yanlış yazıdan dolayı okurlardan özür dilerim
  Taşı sıksan olacaktı

  YanıtlaSil