5 Nisan 2015 Pazar

Amouage - Memoir Man

Vetiverle ferah bir selvi ağacı açılışı gerçekleştirdi. Kakule ferahlığının ardından çok çabuk kuruma eğilimi gösterdi. Kuru nane kütleleri dökülmüş saman tozları. Kuru ot dipleri ve ıtır benzeri bitkilerle açılış noktalanıyor.

Orta notalara gelindiğinde paçuliyi andıran yoğun tuz kokusu. Tütsü etkisi devam ediyor. Marangoz tezgahından havaya dağılan kereste tozları.

Sonlara gelindiğinde hafif sedir etkisiyle bitiyor. Orta ve sonları birbirine çok yakın; beklenen değişiklikleri göstermiyor. 

Benzerlikler üzerine;
Imaginary Authors - Cape Heartache'ın tatlı çıra kokuları Memoir Man'in üst notalarında görüldü. Memoir Man farklılık olarak nane ferahlığı barındırırken Cape Heartache kibrit çırası kıvamında burun yakıyordu.

Pozitif:
1) Az parfümde denenmiş "yanık çıra" kokusuyla sergilediği bir duruş var.

Negatif:
1) Yazılı olan nota listesinin çoğunu hissettirmiyor.
Notalar:
Üst: Absinth, Fesleğen, Tarhun, Nane. (ck: vetiver, kakule, nane, saman, ıtır)
Kalp: Lavanta, Gül, Frankincense reçinesi(ck: paçuli, toz, tütsü, kereste)
Baz: Amber, Meşe yosunu, Gaiac ahşabı, Deri, Misk, Sandal, Tütün, Vanilya, Vetiver. (ck: sedir)
Tip: Yeşil, Odunsu, Dumansı.
Cinsi: Maskülen
Üretim: Yeni Formül
Çıkış Yılı: 2010

Koku rengi: Açık Sarı
Referans: Samanlı Çıra
Konsantrasyon: Eau de Parfum
Parfümör: Karine Vinchon Spehner
Doktrin: "Bizi rahat bırakan kötülükleri seyretmek bize keyif verir." - Arthur Schopenhauer

1 yorum:

  1. Amuage serisinin arz-talep eğrisine en güzel örnek olabilecek parfümü Memoir Man. Tercih edilebilirlik açısından çok aşağılarda boy veren bi ürünü olsa gerek... Ayrıca hayatın matematiğini ve bu konudaki psikolojik teorileri içeren, bilgi deposu bir kitap özeti yine karşımızda... Aşırı özgüvenin amacın tam tersini sağladığı varsayımı en beğendiğim yeri ve daha birçok denenmiş teoriler. Her geçen gün yeni bir öğrenim yolculuğuna çıkarıyorsunuz bizleri... Teşekkürler bu bilgiler için.

    YanıtlaSil